Mapy.opevneni.cz (posledni update serveru 19.11.2010)

Co se děje na dalších serverech z rodiny Opevneni.cz ?

Moderátor: BLooDiK

Sýkora O.M.S.
Příspěvky: 308
Registrován: 24.zář 2003 17:57
Jméno a příjmení: Vladimír Sýkora
Poděkoval: 5 krát
Bylo poděkováno: 2 krát

Mapy.opevneni.cz (posledni update serveru 19.11.2010)

Příspěvekod Sýkora O.M.S. » 22.lis 2005 10:11

Možná, že jste si už všimli nového serveru na opevneni.cz. Pokud ne, tak doporučuji mapy.opevneni.cz
Díky sbírkám několika nadšenců, trpělivého úsilí kamaráda nejmenovaného, který to vše naskenoval, upravil a složil a samozřejmě administratora tohoto serveru, který to upravil k prezentaci, vzniklo úctyhodné dílko. Ale konec chvály, snad se to dílko pochválí samo.
Má droboulinký nedostatek. Chybí nám mapový list 4158 Olomouc. Resp. nebyl k dispozici v dobré kvalitě. Proto tento příspěvek umisťuji do Bazaru.
Nemáte někdo jmenovaný mapový list v dobré kvalitě k dispozici? Rád bych ho získal nejen v podobě digitální (pro server), ale i papírové. Děkuji.
Uživatelský avatar
Lišák-výs.

Příspěvekod Lišák-výs. » 22.lis 2005 10:42

Pánové, tedy klobouk dolů... Vzhledem k tomu, že si také "ujíždím" na starých mapách, jsem v 7. nebi. Ještě jednou velké díky a němý úžas a obdiv.
Sýkora O.M.S.
Příspěvky: 308
Registrován: 24.zář 2003 17:57
Jméno a příjmení: Vladimír Sýkora
Poděkoval: 5 krát
Bylo poděkováno: 2 krát

Příspěvekod Sýkora O.M.S. » 22.lis 2005 11:22

Ještě podotýkám, že časem by mohlo být v mapách 1:75000 i Slovensko a i ta "Podkarpatka".
Jinak, pokud je nás ve sběru "speciálek" či "generálek" ujetých více, tak toto místo je ideální ke zprostředkování případného obchodu či výměny.
Sýkora O.M.S.
Příspěvky: 308
Registrován: 24.zář 2003 17:57
Jméno a příjmení: Vladimír Sýkora
Poděkoval: 5 krát
Bylo poděkováno: 2 krát

Příspěvekod Sýkora O.M.S. » 22.lis 2005 11:27

Lišák-výs. píše: Vzhledem k tomu, že si také "ujíždím" na starých mapách, jsem v 7. nebi

Nevím, zda byl tady tento odkaz již oznamován:
http://oldmaps.geolab.cz/
Taky není k zahození :wink:
Uživatelský avatar
Beton
Příspěvky: 405
Registrován: 01.říj 2004 09:59
Bydliště: Praha

Příspěvekod Beton » 22.lis 2005 12:32

Klobouk a kalhoty dolů.
Domnívám se správně, že na těcho mapách jsou v lexikonu zaznamenány polohy objektů?

Mückenberg alias Komáří vrch je přímo výstavní..... :thumbsup:
Sýkora O.M.S.
Příspěvky: 308
Registrován: 24.zář 2003 17:57
Jméno a příjmení: Vladimír Sýkora
Poděkoval: 5 krát
Bylo poděkováno: 2 krát

Příspěvekod Sýkora O.M.S. » 22.lis 2005 13:43

Beton píše: ... Domnívám se správně, že na těcho mapách jsou v lexikonu zaznamenány polohy objektů? ...

Ano, mapy 1:75000.
Uživatelský avatar
(ossack
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 4172
Registrován: 12.zář 2003 15:44
Jméno a příjmení: Honza Nízký
Objekt: R-S 72
Bydliště: Praha
Poděkoval: 63 krát
Bylo poděkováno: 48 krát
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod (ossack » 22.lis 2005 13:55

Sýkora O.M.S. píše:Ještě podotýkám, že časem by mohlo být v mapách 1:75000 i Slovensko a i ta "Podkarpatka".
Jinak, pokud je nás ve sběru "speciálek" či "generálek" ujetých více, tak toto místo je ideální ke zprostředkování případného obchodu či výměny.
Ze Slovenska určitě něco mám a u Olomouce se rozhodně podívám. Taky mám doma štůsek.
Uživatelský avatar
Návštěvník

Příspěvekod Návštěvník » 22.lis 2005 15:21

At jsem hledal,jak jsem hledal,zaznamenané bunkry nikde,jinak mapy super.
Uživatelský avatar
(ossack
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 4172
Registrován: 12.zář 2003 15:44
Jméno a příjmení: Honza Nízký
Objekt: R-S 72
Bydliště: Praha
Poděkoval: 63 krát
Bylo poděkováno: 48 krát
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod (ossack » 22.lis 2005 16:30

Spencer píše:At jsem hledal,jak jsem hledal,zaznamenané bunkry nikde,jinak mapy super.
Drobné nepochopení.
Na těchto mapách žádné bunkry zaznamenány nejsou. Kolega měl na mysli Lexikon TO od Eduarda Stehlíka a kol., který ve své knize použil pro zobrazení linie jako podklad právě tyto mapy.
Už je to jasnější?
Sýkora O.M.S.
Příspěvky: 308
Registrován: 24.zář 2003 17:57
Jméno a příjmení: Vladimír Sýkora
Poděkoval: 5 krát
Bylo poděkováno: 2 krát

Příspěvekod Sýkora O.M.S. » 22.lis 2005 16:49

(ossack píše: ... Ze Slovenska určitě něco mám a u Olomouce se rozhodně podívám. Taky mám doma štůsek.

S tím Slovenskem nechme vydechnout, mně u něj chybí jen asi 5 listů (4562, 4761, 4762, 4859 a 4860) takže skenovat je co. Až to bude aktuální, tak se ozvu, co bude potřeba. Horší to je z "Podkarpatkou, tam z 18 listů mám pouze 1 (4570).
Uživatelský avatar
Návštěvník

Příspěvekod Návštěvník » 22.lis 2005 22:39

Dobrý,všechno jesné,ale i mapa s bunkry by neuškodila(někde jsem čet že ji stát možná vyda,neví o tom někdo něco?)
Sýkora O.M.S.
Příspěvky: 308
Registrován: 24.zář 2003 17:57
Jméno a příjmení: Vladimír Sýkora
Poděkoval: 5 krát
Bylo poděkováno: 2 krát

Příspěvekod Sýkora O.M.S. » 23.lis 2005 08:03

Spencer píše:Dobrý,všechno jesné,ale i mapa s bunkry by neuškodila(někde jsem čet že ji stát možná vyda,neví o tom někdo něco?)

No kolego, v tomto směru se ve mně asi projeví kantor. V tuto chvíli si myslím, že mapa s bunkry by už uškodila (jinak Honza Škoda kdysi dva mapové listy Náchodsko a Trutnovsko 1:75000 s bunkry vydal a občas se v antíkách na ně narazí, dále máme mapy v již citovaném Lexikonu ...). Nebylo by to podle mne výchovné. Co chcete více? Máme krásný trojúhelník. GPS data, mapy a bunkry. Tak jak BLooDik připravil web se zobrazováním bunkrů je dostatečné. Pracujme taky trochu my uživatelé. Myslím, že to je skvělá škola práce s mapou hledat bunkry dle dat zde uvedených. Vždyť lze data zpracovat dle svého gusta do map vlastních. Člověk se hodně naučí. Nechtějme všechno podstrčit pod nos a jít.
Optik
Příspěvky: 3259
Registrován: 01.lis 2004 17:58
Jméno a příjmení: Miroslav Srb
Bydliště: Tatobity
Poděkoval: 13 krát
Bylo poděkováno: 2 krát

Příspěvekod Optik » 23.lis 2005 08:32

Sýkora O.M.S. píše:
Spencer píše:Dobrý,všechno jesné,ale i mapa s bunkry by neuškodila(někde jsem čet že ji stát možná vyda,neví o tom někdo něco?)

No kolego, v tomto směru se ve mně asi projeví kantor. V tuto chvíli si myslím, že mapa s bunkry by už uškodila (jinak Honza Škoda kdysi dva mapové listy Náchodsko a Trutnovsko 1:75000 s bunkry vydal a občas se v antíkách na ně narazí, dále máme mapy v již citovaném Lexikonu ...). Nebylo by to podle mne výchovné. Co chcete více? Máme krásný trojúhelník. GPS data, mapy a bunkry. Tak jak BLooDik připravil web se zobrazováním bunkrů je dostatečné. Pracujme taky trochu my uživatelé. Myslím, že to je skvělá škola práce s mapou hledat bunkry dle dat zde uvedených. Vždyť lze data zpracovat dle svého gusta do map vlastních. Člověk se hodně naučí. Nechtějme všechno podstrčit pod nos a jít.

Amen!
Uživatelský avatar
pavel.ct
Příspěvky: 556
Registrován: 14.bře 2004 21:06
Jméno a příjmení: Pavel Vašata
Objekt: Orlické hory
Bydliště: Těchonín-Česká Třebová
Poděkoval: 9 krát
Bylo poděkováno: 2 krát
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod pavel.ct » 23.lis 2005 08:48

Souhlasím s "O.M.S.". Já jsem zainvestoval (a ještě budu) do map 1:10000 a zakresluji si do nich TO, LO a KO. Přístroj GPS nevlastním a tak po linii jdu podle mapy. Kde jsou ty doby kdy jsme hledali objekty TO a LO podle směru střílen a v kapse nic neříkající (co se opevnění týče)turistickou mapu 1:75000, to byl teprve průzkum v terénu :lol:
Uživatelský avatar
Beton
Příspěvky: 405
Registrován: 01.říj 2004 09:59
Bydliště: Praha

Příspěvekod Beton » 23.lis 2005 09:51

Ještě lépe se chodilo podle schématických mat 1:100000.Ty se mi podařilo koupit někdy 1994 na Bříze a to byl hukot, pro klučinu malého ušatého bylo v tu dobu úkol obří najít podle nich N69.

Včera jsem na ně koukal, to byla doba. Nezkaženi moderní technikou bloumali sme zádumčivými hvozdy. :)

Neví někdo ze starších, kde se tenkrát vzaly? Kdo je vytvořil? :?:

Zpět na „Ostatní servery Opevneni.cz“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host