B-17G a B-17F

vše co se týká tohoto serveru, ale i všeho co létá obecně ...

Moderátor: BLooDiK

Uživatelský avatar
(ossack
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 4188
Registrován: 12.zář 2003 15:44
Jméno a příjmení: Honza Nízký
Objekt: R-S 72
Bydliště: Praha
Poděkoval: 63 krát
Bylo poděkováno: 48 krát
Kontaktovat uživatele:

B-17G a B-17F

Příspěvekod (ossack » 15.srp 2008 06:36

Ahoj,
tajně doufám, že sem chodí i nějaký odborník na WWII mašiny.

Dokážete mi někdo vysvětlit, zda je možné, aby B-17G NEMĚLA střeleckou věž pod čumákem?

Vždycky jsem si myslel, že to je jeden z hlavních rozdílů mezi F a G a na mém oblíbeném webu Planes.cz se objevila
fotka, která mi tuto teorii poněkud boří.

Díky předem!
Valecnik
Příspěvky: 183
Registrován: 13.srp 2006 19:29
Jméno a příjmení: Jan Kasan
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Valecnik » 15.srp 2008 07:45

(ossack píše:Ahoj,
tajně doufám, že sem chodí i nějaký odborník na WWII mašiny.

Dokážete mi někdo vysvětlit, zda je možné, aby B-17G NEMĚLA střeleckou věž pod čumákem?

Vždycky jsem si myslel, že to je jeden z hlavních rozdílů mezi F a G a na mém oblíbeném webu Planes.cz se objevila
fotka, která mi tuto teorii poněkud boří.

Díky předem!


Nejsem si zcela jist, pač u sebe momentálně nemám potřebné podklady, ale jestli si to dobře pamatuju, tak těch rozdílů mezi F a G bylo víc, ale kromě zmíněné střelecké věže to byly většinou změny vnitřní, které nebyly příliš markantní. Bohužel to ale není tak jednoduché. Výroba této verze se rozběhla v rámci průběžného vývoje stroje. Verze byla zadána do výroby, ale někdy těsně po začátku výroby nebo těsně před ním, to je celkem jedno, došlo k tomu, že z evropského bojiště přišel požadavek na přidání této věže, která do té doby nebyla. Tudíž se jedná v podstatě o to, že první stroje verze G, které z výrobních linek vyšly ven, byly buď bez věže nebo se na ně věž přidávala až v Evropě, kdy je přidávali mechanici přímo na letištích. Aspoň takhle nějak si to pamatuju.
Uživatelský avatar
V.Vácha
Příspěvky: 1707
Registrován: 29.srp 2004 12:05
Jméno a příjmení: Vladek Vácha
Objekt: K-S 25
Bydliště: Česká Třebová
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod V.Vácha » 15.srp 2008 14:03

Přední střelecká věž BENDIX byla už hned od typu B-17G-1, objevila se už na posledních F55 a F15 od Boeingu a Douglase. Ideální by bylo kdyby jsi mě poslal na e-mail to foto a mrknem na to. Nějaká Géčka měla i tu věž odstraněnou, většinou šlo o mašiny s radiolokátorem atd...ale to se tad už nebudu rozepisovat pokud jsem foto neviděl. V.V.
Uživatelský avatar
(ossack
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 4188
Registrován: 12.zář 2003 15:44
Jméno a příjmení: Honza Nízký
Objekt: R-S 72
Bydliště: Praha
Poděkoval: 63 krát
Bylo poděkováno: 48 krát
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod (ossack » 15.srp 2008 15:23

V.Vácha píše:Přední střelecká věž BENDIX byla už hned od typu B-17G-1, objevila se už na posledních F55 a F15 od Boeingu a Douglase. Ideální by bylo kdyby jsi mě poslal na e-mail to foto a mrknem na to. Nějaká Géčka měla i tu věž odstraněnou, většinou šlo o mašiny s radiolokátorem atd...ale to se tad už nebudu rozepisovat pokud jsem foto neviděl. V.V.

PLANES.CZ
Uživatelský avatar
V.Vácha
Příspěvky: 1707
Registrován: 29.srp 2004 12:05
Jméno a příjmení: Vladek Vácha
Objekt: K-S 25
Bydliště: Česká Třebová
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod V.Vácha » 15.srp 2008 16:30

Tak to je už jasné. To je známá francouzská mašina. Pokud by tě zajímala celá její historie tak to někde najdu, kdysi to bylo v LK. Jinak tahle mašina byla po válce demilitarizována a dlouhou dobu létala u francouzského geografického institutu nebo jak se to jmenovalo, létalo tam několik B17 společně s PBY5. Makety střeleckých věží dostala až v rámci natáčení filmu Memphis Bell, kde hrála např."Matku a vlast" a další. Makety věží měli přestavovat verzi F, proto nebyla dodána spodní BENDIX. Až na některé drobné úpravy nese svoji filmovou podobu do teď. Jinak když si všimneš maket výzbroje tak ty ani neodpovídají tomuto stroji, tato B-17 byla původně již s novějším ocasním střelištěm Cheyenne, maketa horní střelecké věže je také staršího typu, které se na Géčkách nepoužívaly a střeliště v prostoru bombometčíka a radisty jsou také upravena do podoby F nepočítaje některá okénka navíc. Jinak nese své původní No. a to 44-8846 což je přesně verze G-85-VE.
Uživatelský avatar
Jiří Šotola
Příspěvky: 528
Registrován: 26.říj 2003 22:37
Jméno a příjmení: Jiří Šotola
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Jiří Šotola » 16.srp 2008 00:07

V.Vácha píše:Tak to je už jasné. To je známá francouzská mašina. Pokud by tě zajímala celá její historie tak to někde najdu, kdysi to bylo v LK. Jinak tahle mašina byla po válce demilitarizována a dlouhou dobu létala u francouzského geografického institutu nebo jak se to jmenovalo, létalo tam několik B17 společně s PBY5. Makety střeleckých věží dostala až v rámci natáčení filmu Memphis Bell, kde hrála např."Matku a vlast" a další. Makety věží měli přestavovat verzi F, proto nebyla dodána spodní BENDIX. Až na některé drobné úpravy nese svoji filmovou podobu do teď. Jinak když si všimneš maket výzbroje tak ty ani neodpovídají tomuto stroji, tato B-17 byla původně již s novějším ocasním střelištěm Cheyenne, maketa horní střelecké věže je také staršího typu, které se na Géčkách nepoužívaly a střeliště v prostoru bombometčíka a radisty jsou také upravena do podoby F nepočítaje některá okénka navíc. Jinak nese své původní No. a to 44-8846 což je přesně verze G-85-VE.


No Vladku, tak to bylo perfekt vysvětlení PDT_Armataz_01_01 vzhledem k tomu, že letadly 2.WW jsou moje hoby jen koukám, do čeho se ještě montuješ PDT_Armataz_01_12 . Jen pro upřesnění tahle mašina ještě pravidelně létá a je na ní plný sklad dílů.
Uživatelský avatar
V.Vácha
Příspěvky: 1707
Registrován: 29.srp 2004 12:05
Jméno a příjmení: Vladek Vácha
Objekt: K-S 25
Bydliště: Česká Třebová
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod V.Vácha » 16.srp 2008 08:48

Tak to pokud tě bude něco zajímat anebo zajímá tak mě napiš. V.V.
Přílohy
bendix m D.jpg
Uživatelský avatar
(ossack
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 4188
Registrován: 12.zář 2003 15:44
Jméno a příjmení: Honza Nízký
Objekt: R-S 72
Bydliště: Praha
Poděkoval: 63 krát
Bylo poděkováno: 48 krát
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod (ossack » 16.srp 2008 19:36

Super, díky moc za odpověď!
Takže holt fake a takový pěkný éro to na tý fotce je...

Zpět na „Warbirds.cz“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 35 hostů