Muzeum odmítlo hákový kříž na messerschmittu....

vše co se týká tohoto serveru, ale i všeho co létá obecně ...

Moderátor: BLooDiK

Uživatelský avatar
MASH
Příspěvky: 630
Registrován: 20.zář 2003 06:09
Jméno a příjmení: Jiří Kratochvíl
Objekt: T-S 63 U potoka
Bydliště: Libeč u Trutnova
Poděkoval: 6 krát
Bylo poděkováno: 9 krát
Kontaktovat uživatele:

Re: Muzeum odmítlo hákový kříž na messerschmittu....

Příspěvekod MASH » 22.čer 2009 06:56

Latest post of the previous page:

Tondr píše:A ještě dotaz. Opravdu si vážím toho, že žiju v tak tolerantní společnosti, že na bojových ukázkách mohu potkat nejen vojáky wehrmachtu, ale i třeba SS s dobovou výzbrojí a technikou. Připadá mi to "normální". Ale existují v Německu taky takové kluby vojenské historie ??? Kluby nadšenců, které by se hlásily ke konkrétním nacistickým jednotkám, chodily v dobových uniformách i s nacistickými odznaky a symboly. Potkáte tam na historické akci vojáky SS ? Je to tam povoleno ?

Spíš je otázka, jestli tam o to ti lidé stojí. Možná se mýlím, ale přijde mi, že hrát si na vojáčky je výsada zemí za bývalou železnou oponou.
Uživatelský avatar
Petr K.
Příspěvky: 109
Registrován: 19.led 2008 11:53
Jméno a příjmení: Petr Kozel
Objekt: X.a/15/C
Bydliště: Bída
Poděkoval: 2 krát
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Petr K. » 22.čer 2009 07:55

Správně Honzo - všude se najdou magooooři PDT_Armataz_01_05. Jenže problém je v tom, že ty si uvědomuješ, co Waffle dělali a s tímto ohledem se tomu věnuješ. Nejhorší sou lidi s ultramegahustodrsnou jednotkou, který o tom neví ani zbla...

švalbe - myslím, že když už je ta příležitost, tak by tam opravdu ten symbol měl být, aby to plně odpovídalo historické realitě... viz. podobná situace plastikové modely, mi to připomnělo, když v ABC vyšel Ju-88 od mistra Vyškovského, tak v prvním vydání HK byl, ale před několika lty, když došlo na reedici tohohle modelu, tak už ne...

MASH píše: Spíš je otázka, jestli tam o to ti lidé stojí. Možná se mýlím, ale přijde mi, že hrát si na vojáčky je výsada zemí za bývalou železnou oponou.

Naopak, na západě třeba v Anglii nebo v USA je reenactingová scéna dle mě daleko rozvinutější než u nás, v Německu rovněž ---) stačí kouknout na http://www.axishistory.com. "Hraní na vojáčky" mi nepříjde jako správný pojem, říkejme tomu spíše oživování historie, ži living history. Ono je to podobné i s opevněním, taky chceme mít všechno dobové, aby byla ta správná atmosféra že ...
Uživatelský avatar
MASH
Příspěvky: 630
Registrován: 20.zář 2003 06:09
Jméno a příjmení: Jiří Kratochvíl
Objekt: T-S 63 U potoka
Bydliště: Libeč u Trutnova
Poděkoval: 6 krát
Bylo poděkováno: 9 krát
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod MASH » 22.čer 2009 08:08

Petr K. píše:Naopak, na západě třeba v Anglii nebo v USA je reenactingová scéna dle mě daleko rozvinutější než u nás, v Německu rovněž ---) stačí kouknout na http://www.axishistory.com. "Hraní na vojáčky" mi nepříjde jako správný pojem, říkejme tomu spíše oživování historie, ži living history. Ono je to podobné i s opevněním, taky chceme mít všechno dobové, aby byla ta správná atmosféra že ...

Tak to jsem vůbec netušil. Myslel jsem, že je to hlavně česko-slovensko-polská specialita.

Pokud je snaha o hodnověrnou rekonstrukci historické události, tak to je něco jiného. Ale přijde mi, že akce u nás jsou spíše divadlo na lidi, hlavně, ať to pořádně bouchá a střílí. Nechci tím ale nikomu křivdit. Také mi nejde do hlavy, proč je stále vysoký počet uniformovaných příslušníků WH, SS a RA, oproti menšině prezentující československou armádu a další naše ozbrojené sbory.

Já jsem spíše fandou drobnějších pietních aktů za přítomnosti uniformovaných čs. jednotek a dobově oděných průvodců v objektech opevnění (tedy ne takového, který byl zachycen v přiloženém novinovém článku výše). Jako skutečně vydařené hodnotím vzpomínkové akce na Březince, tedy vybavený objekt, dobová technika, dobový tábor a ukázka cvičení československé armády. Paráda. PDT_Armataz_01_01
wallon
Příspěvky: 223
Registrován: 25.bře 2009 06:16
Jméno a příjmení: šomšág jan
Objekt: Muckenberg

Příspěvekod wallon » 22.čer 2009 08:17

Ta svastika tam být měla.Je to oficiální znak jednoho státu.To,že by se u letadla srocovali neonacisté asi nehrozí.Ve vojenském muzeu na Žižkově to také nedělají.A věcí tam mají víc než dost.
Ještě se vrátím k tomu řopíčku.Je to pravda,že ten dotyčný ho vydává za pevnůstku ze západního valu?To čumím.Tohle je pro mě osobně větší problém než ta svastika na Me 262.
Mě by osobně můzeum,které představuje období německé reaktivace nevadilo.Bohužel se to stalo.Ale v takovém to muzeu by také mělo být připomenuto,za co tito vojáci bojovali.
Uživatelský avatar
Jan Ciglbauer
Příspěvky: 71
Registrován: 07.dub 2007 19:14
Jméno a příjmení: Jan Ciglbauer
Objekt: X.a/15/C
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Jan Ciglbauer » 22.čer 2009 08:33

MASH píše:
Pokud je snaha o hodnověrnou rekonstrukci historické události, tak to je něco jiného. Ale přijde mi, že akce u nás jsou spíše divadlo na lidi, hlavně, ať to pořádně bouchá a střílí.

Tak s tím s tebou naprosto souhlasím. Drtivá většina bojových ukázek většinou organizovaných k oslavám osvobození je jen divadýlkem pro lidi bez nejmenšího historického základu - přestřelkou na jednom fleku. Na příští rok chystáme bojovku v jednom městečku, která bude přesně podle historických událostí - dle kronik a vzpomínek pamětníků i se stvárněním historických postav. Moc se tam střílet nebude, tak jsem zvědav jak se to bude líbit...
A k povědomí diváků na těchto akcích - na Dnu barnosti na Folimance jsme šli v republikových uniformách a zastavil nás člověk asi 40 let vcelku inteligentně vyhlížející a povídá: Kluci, vy jste německý vojáci? Ne, my jsme český vojáci. Počkej, vy nejste německý vojáci? Ne, my jsme čeští prvorepublikoví vojáci. Aha, já myslel že jste Němci...
PDT_Armataz_01_01
wallon píše:Ještě se vrátím k tomu řopíčku.Je to pravda,že ten dotyčný ho vydává za pevnůstku ze západního valu?To čumím.Tohle je pro mě osobně větší problém než ta svastika na Me 262.
Mě by osobně můzeum,které představuje období německé reaktivace nevadilo.Bohužel se to stalo.Ale v takovém to muzeu by také mělo být připomenuto,za co tito vojáci bojovali.

Článek jsem už raději smazal aby tu dále nepobuřoval. Protože onen člověk měl s tou SS výbavou jisté potíže, raději už udělal letos celý bunkr do "republiky" (tedy v jeho podání), ale foto sem radši dávat nebudu...
Taky to chvíli vydával za bunkr z Normandie, to sypal do střílny písek a prohlašoval o něm, že je z normandského pobřeží... PDT_Armataz_01_22
Uživatelský avatar
V.Vácha
Příspěvky: 1707
Registrován: 29.srp 2004 12:05
Jméno a příjmení: Vladek Vácha
Objekt: K-S 25
Bydliště: Česká Třebová
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod V.Vácha » 22.čer 2009 08:39

Nechtěl jsem se zapojit ale budiž....první věc... jde o letadlo postavené u nás v Avii po válce z dostupných dílů , sestav, a nově vyrobených celků i s úpravami. Jedná se o CS92 a nejde zde v tomto případě jen o československé označení německého Me-262 ale i o československý výrobek. Pokud jde o realistické ztvárnění jak je i zde mnohokrát zmiňováno tak je jen jedno a to v československých barvách, jiné je fikce. VHÚ se vydal cestou fikce, je pravda , že z historického hlediska tam má být plné označení o tom není pochyb. Chápu i důvody proč nechce VHÚ aby plné označení bylo...pak mě ale uniká tedy důvod proč šlo cestou fikce a ne cestou realistické podoby CS-92 jakou má mít. Další věc, že je škoda že se šlo cestou , kterou renomovaná muzea by neměla jít. Kdy nejde ani o rekonstrukci stroje ale prakticky jen o "rychlokvašku" která nemá se záchranou cenné památky nic společného. To je u rekonstrukcí leteckých exponátů když se tam ohlédnu u nás bohužel časté. Vše jen na oko a taky by to nemělo být u letounu, který prošel renovací před desítkami let a zub času zastavit nejde. Všiměte si třeba jen unikátu jako La-7....doufám, že co nejdříve projde rekonstrukcí než "schnije" ale je v majetku NTM tak je to tam složitější ale i takové "věci" jako je to, že na La-7 je ostruhové kolo z Fw-190....co na to říct. Můžem jen doufat, že naše muzea najdou dostatečný kapitál anebo filozofii např. jako je k rekonstrukcím a financím v Duxfordu a jinde a vydají se další cestou. O tom že posun ve Kbelích oproti posledním letům je jen k lepšímu nelze nepochybovat, snad se to tak dále bude zlepšovat, potenciál na špičku tam je, snad nám to ekonomická recese moc nepokazí. Obrázek 60léta NTM Brno
Uživatelský avatar
Chomutovák
Příspěvky: 363
Registrován: 04.dub 2004 15:25
Jméno a příjmení: Lubomír Purchart

Příspěvekod Chomutovák » 22.čer 2009 09:44

Pokud je obava, ze si nejaky nacisticky jedinec bude onanovat u letadla. Tak myslim si, ze mu bude jedno jestli tam ten hakovy kriz je nebo neni. Stejne jako jsem nevidel moc mladych komunistu co by se srocovalo kolem pamatiku padlych rudoarmejcu, kde maji srp a kladivo. A kdyz jsme u tech fikci. Tak Lt 38 v Lesanech je toho taky dobry priklad.



K problematice verejnych ukazek: Problem je, ze jsou medialne protezovane saskarny, ktere vrhaji na tento konicek, jako je living history, spatne svetlo. Nektere velke akce jsou usite na co nejvetsi komerci z duvodu, aby sponzori byli spokojeni. A je jedno, ze jsou tam casto jedinci, kteri jsou uplne mimo a chteji si jen vyprazdnit x naboju a pohonit si vlastni ego u stanku s pivem v "dobove" uniforme. Hlavne kdyz je hodne ucastniku, techniky a vybuchu. Jenze kolika lidem z toho x tisicoveho davu to vadi, ze je krmen takovym kycem?

A pak nejsou videt akce zamerene na detail, protoze ty se vzhledem ke sve velikosti casto dostanou pouze do okresnich novin. A taky financni podpora je temer nulova. To nemluvim o soukromych akci, ktere se uz vubec nikde neprezentuji.

Ted to nema vyznet, ze je kvalita primo umerna velikosti akce, i kdyz do ji ovlivnuje.

Co se tyce vyberu armad je to ovlivneno castecne i dostupnosti uniforem. Treba me prijde mnohem zajimavejsi obdobi 1918-1920 z I. republiky nez jeji konec. A na rozdil od ruznych fikci se da delat v pohranici spoustu realistickych potycek mezi milici, armadou a nemeckou domobranou.
Uživatelský avatar
Jan Ciglbauer
Příspěvky: 71
Registrován: 07.dub 2007 19:14
Jméno a příjmení: Jan Ciglbauer
Objekt: X.a/15/C
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Jan Ciglbauer » 22.čer 2009 09:51

Chomutovák píše:Co se tyce vyberu armad je to ovlivneno castecne i dostupnosti uniforem. Treba me prijde mnohem zajimavejsi obdobi 1918-1920 z I. republiky nez jeji konec. A na rozdil od ruznych fikci se da delat v pohranici spoustu realistickych potycek mezi milici, armadou a nemeckou domobranou.

Hm, něco takového by bylo hodně zajímavé... Bohužel takováto zajímavá období jsou jak píšeš kvůli nedostupnosti uniforem v českém reenactingu zapomenuta...
Martas2411
Příspěvky: 23
Registrován: 22.říj 2007 15:48
Jméno a příjmení: Martin Horný
Bydliště: Bohumín

Příspěvekod Martas2411 » 22.čer 2009 16:44

Jan Ciglbauer píše:Je to historie, takže souhlasím s modelářema... Když už tu švalbinu nedali do českých barev jak by měla historicky nejsprávnějc být a chtěli mít v muzeu švalbinu drsně v německých barvách, tak jí měli udělat se vším všudy...
Me-262 je nádhernej stroj... PDT_Armataz_01_28



Sám jsem modelář a kdysi ke konci 80 tých let jsem si koupil Me 109 od Hasegavy za hříšné peníze ,samozřejmě s odborně vyjmutými obtisky.Byl jsem z toho velmi smutný. PDT_Armataz_01_31 .Když už letadlo s německou kamufláží ,tak už se vším všudy.
I když musím dát za pravdu i ostatním ,jelikož se neonacismus v naší zemi rozmáhá a spousta pitomců se tam možná půjde zviditelnit .Nic o nacismu neví ,ale hlavně že budou vyfoceni u stroje s hákovým křížem .Takže ted babo raď.
Dát či nedát? Sám jsem jsem na rozpacích,ale spíš se přikláním k tomu aby tam byl.
Uživatelský avatar
sipka
Příspěvky: 809
Registrován: 23.zář 2003 17:45
Jméno a příjmení: Josef Aksenov
Bydliště: Praha
Poděkoval: 1 krát

Příspěvekod sipka » 22.čer 2009 22:47

MASH píše:Tak to jsem vůbec netušil. Myslel jsem, že je to hlavně česko-slovensko-polská specialita.
To určitě ne. Stačí se podívat na rekonstrukce napoleonských bitev. Třeba u Slavkova sehrálo ku příležitosti 200. výročí na 4000 dobrovolníků ze 23 zemí bitvu tří císařů. A to tam blbli ve sněhu včetně ubytování v polním ležení.
Uživatelský avatar
Tondr
Příspěvky: 337
Registrován: 13.zář 2006 22:56
Jméno a příjmení: Luděk Tondr
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Tondr » 23.čer 2009 08:38

Ten dotaz byl, jestli jsou v Německu kluby, které se zabývají obdobím nacismu.
Uživatelský avatar
hraničář
Příspěvky: 1651
Registrován: 08.zář 2004 17:46
Jméno a příjmení: Martin Říha
Bydliště: všudezdejší
Poděkoval: 4 krát
Bylo poděkováno: 19 krát
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod hraničář » 23.čer 2009 09:43

ano i v Německu jsou takové kluby...
Uživatelský avatar
Jan Ciglbauer
Příspěvky: 71
Registrován: 07.dub 2007 19:14
Jméno a příjmení: Jan Ciglbauer
Objekt: X.a/15/C
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Jan Ciglbauer » 23.čer 2009 09:50

Uživatelský avatar
MASH
Příspěvky: 630
Registrován: 20.zář 2003 06:09
Jméno a příjmení: Jiří Kratochvíl
Objekt: T-S 63 U potoka
Bydliště: Libeč u Trutnova
Poděkoval: 6 krát
Bylo poděkováno: 9 krát
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod MASH » 23.čer 2009 10:14

Jan Ciglbauer píše:Koukněte třeba zde:
http://www.europeanbattlefield.net/indexa.htm

No nemůžu si pomoci (a nevím, jak moc to je kompletní), německých klubů zaměřujících se na WH tam je minimum. A SS?

Mimochodem, ani nevím, že někdo od nás z "klubu" dělá SOS. PDT_Armataz_01_25
Uživatelský avatar
Jan Ciglbauer
Příspěvky: 71
Registrován: 07.dub 2007 19:14
Jméno a příjmení: Jan Ciglbauer
Objekt: X.a/15/C
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Jan Ciglbauer » 23.čer 2009 10:24

U Německa jsem tam zahlíd 9.SS. Tam bude asi problém se zaákony, nejen o propagaci nacizmu, ale vůbec s tímhle koníčkem, ostatně tam chtějí zakázat i painball a airsoft.
Uživatelský avatar
Gelba
Příspěvky: 71
Registrován: 10.čer 2007 20:36
Jméno a příjmení: Ondřej Gelbič
Objekt: F2/57/A-160 a T-S 26
Bydliště: Červený Kostelec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Gelba » 23.čer 2009 17:52

Sos dělá např. http://www.1-prapor-sos.wz.cz/

Stejne jako jsem nevidel moc mladych komunistu co by se srocovalo kolem pamatiku padlych rudoarmejcu


Stačí přijet na Odolov, tam sic jen 8.května vlají rudé prapory srpy a kladiva a i maldí přijedou, samozřejmě důchodců je tam desítky.

Zpět na „Warbirds.cz“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host