POI Loader 2.40, aktualnost dat na CZ Topo V1
Moderátor: BLooDiK
- Jersey98
- Příspěvky: 712
- Registrován: 28.lis 2004 09:24
- Jméno a příjmení: Petr Bělošický
- Bydliště: Ostrava
- Poděkoval: 13 krát
- Bylo poděkováno: 5 krát
- Kontaktovat uživatele:
POI Loader 2.40, aktualnost dat na CZ Topo V1
Ještě by mě zajímala jedna věc, předpokládám, že ty vychytávky s tím řazením do kategorii fungují i na Garminu? Ale, neví někdo jak editovat ty POI co sou uložený, třeba na Topo Czech v1, přímo v té mapě? Myslím tím opevnění, ty POI s těmi tanky? Řekněme, že sou tam trošku odchylky, někdy v 10tkách metrů, rád bych si to spravil, nechci tím samozřejmě napadat práci, těch co to zaměřili.
Jo a ještě malá poznámka na závěr, plánuje se už nějak konkrétně ke stažení hromadně ta databáze? Nebo až bude, tak bude?
Jo a ještě malá poznámka na závěr, plánuje se už nějak konkrétně ke stažení hromadně ta databáze? Nebo až bude, tak bude?
- BLooDiK
- Administrátor
- Příspěvky: 857
- Registrován: 11.zář 2003 14:54
- Jméno a příjmení: Michal Hrdlička
- Objekt: opevneni.cz
- Bydliště: Praha
- Poděkoval: 16 krát
- Bylo poděkováno: 11 krát
- Kontaktovat uživatele:
Jersey98 píše:Ještě by mě zajímala jedna věc, předpokládám, že ty vychytávky s tím řazením do kategorii fungují i na Garminu? Ale, neví někdo jak editovat ty POI co sou uložený, třeba na Topo Czech v1, přímo v té mapě? Myslím tím opevnění, ty POI s těmi tanky? Řekněme, že sou tam trošku odchylky, někdy v 10tkách metrů, rád bych si to spravil, nechci tím samozřejmě napadat práci, těch co to zaměřili.
Jo a ještě malá poznámka na závěr, plánuje se už nějak konkrétně ke stažení hromadně ta databáze? Nebo až bude, tak bude?
Co myslis tim "i na Garminu" ? Vsechno je to Garmin ... pokud tim myslis svuj GPSMAP, tak funguji, ale jen velmi omezene ... prakticky to nema vyznam a klidne muzes dal pouzivat system "co GPX soubor, to kategorie POI v GPSMAP".
POI ulozene v CzTopoV1 editovat nemuzes, co se tyce presnosti dat, je to GPS_Databaze_TO cca rok a pul stara ... odchylky v desitkach metru jsou dosti nepravdepodobne, ale jaxte si to do DBTO zadali, tak to ted v CzechTopoV1 mate ... vsechno souvisi se vsim ...
Bingo ... az bude, tak bude ...
- Jersey98
- Příspěvky: 712
- Registrován: 28.lis 2004 09:24
- Jméno a příjmení: Petr Bělošický
- Bydliště: Ostrava
- Poděkoval: 13 krát
- Bylo poděkováno: 5 krát
- Kontaktovat uživatele:
BLooDiK píše:POI ulozene v CzTopoV1 editovat nemuzes, co se tyce presnosti dat, je to GPS_Databaze_TO cca rok a pul stara ... odchylky v desitkach metru jsou dosti nepravdepodobne, ale jaxte si to do DBTO zadali, tak to ted v CzechTopoV1 mate ... vsechno souvisi se vsim ...
A nějaký update v1 určitě bude, sem slyšel, nedaly by se tam fouknout i současné souřadnice, ono když v té době neexistovaly přesnější CXka
- BLooDiK
- Administrátor
- Příspěvky: 857
- Registrován: 11.zář 2003 14:54
- Jméno a příjmení: Michal Hrdlička
- Objekt: opevneni.cz
- Bydliště: Praha
- Poděkoval: 16 krát
- Bylo poděkováno: 11 krát
- Kontaktovat uživatele:
Jersey98 píše:A nějaký update v1 určitě bude, sem slyšel, nedaly by se tam fouknout i současné souřadnice, ono když v té době neexistovaly přesnější CXka
Update bude na jare (neberte me za slovo, plz) a udelam vse proto, aby tam byla soucasna data, tak jak jsou v EDB. Preci jen jsem do nove DB uz aplikoval odstraneni zadanych souradnic, ktere se vymykaji urcene toleranci od prumeru (kdyztak vysvetlim podrobneji), ve stare DB (a tedy v CZTopoV1) je to ciste jen prumer vsech zadanych souradnic k jednotlivemu objektu, takze to nektere opravdu odchylene souradnice mohou znacne ovlivnovat. Pisu si to jako ukol na zitrek, zaridit to v Picodasu .... To same se tyka TP ...
- Jersey98
- Příspěvky: 712
- Registrován: 28.lis 2004 09:24
- Jméno a příjmení: Petr Bělošický
- Bydliště: Ostrava
- Poděkoval: 13 krát
- Bylo poděkováno: 5 krát
- Kontaktovat uživatele:
sipka píše:Jersey98 píše:A nějaký update v1 určitě bude, sem slyšel, nedaly by se tam fouknout i současné souřadnice, ono když v té době neexistovaly přesnější CXka
Chipset SiRF III není přesnější ale citlivější. K dosažení větší přesnosti je nutno aplikovat prvni OMSkovo pravido - průměruj.
Neboj my průměrujeme, pokud nám to nálada umožňuje
-
- Příspěvky: 7
- Registrován: 22.led 2007 11:29
-
- Příspěvky: 7
- Registrován: 22.led 2007 11:29
-
- Příspěvky: 7
- Registrován: 22.led 2007 11:29
-
- Příspěvky: 308
- Registrován: 24.zář 2003 17:57
- Jméno a příjmení: Vladimír Sýkora
- Poděkoval: 5 krát
- Bylo poděkováno: 2 krát
-
- Příspěvky: 7
- Registrován: 22.led 2007 11:29
- BLooDiK
- Administrátor
- Příspěvky: 857
- Registrován: 11.zář 2003 14:54
- Jméno a příjmení: Michal Hrdlička
- Objekt: opevneni.cz
- Bydliště: Praha
- Poděkoval: 16 krát
- Bylo poděkováno: 11 krát
- Kontaktovat uživatele:
Takze ToPo Czech 1.20 uz je v betaverzi a objekty TO jsou presne podle aktualnich dat v E-DB ... takze ted uz si Jersey(a.k.a. "Šmudlo") nemuzes stezovat. Bunkry jsou tam kde maji byt a tentokrat uz nejsou vynechany ani "problemove" objekty. Samozrejme stale plati, ze jsem tam dal jen to, co "skutecne stoji" ... bezneho uzivatele ToPo mapy nemajiciho ani potuchu o tom, co je to opevneni, asi nejaka vykopana jama zajimat nebude. Naopak, takhle najde vzdy jen to, co ho jako laika muze zaujmout, na co si muze sahnout, pripadne to i obejmout ...
Jinak potoky uz jsou tam kde maji byt, turisticke znacky maji barvu jakou maji mit, nove dalnice jsou na svem miste, vesnice uz maji i sve ulice atd ...
Jinak potoky uz jsou tam kde maji byt, turisticke znacky maji barvu jakou maji mit, nove dalnice jsou na svem miste, vesnice uz maji i sve ulice atd ...
Kdo je online
Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 48 hostů