Půdorys, výkresy, střílna zbraně G, rozměry pro model 1/48

vše co se týká modelařiny na téma opevnění. Nabídky nových modelů, postřehy ze stavby, diorámata aj.

Moderátor: Tulda

gaskin
Příspěvky: 311
Registrován: 03.čer 2009 18:25
Jméno a příjmení: Petr Cihelka
Bydliště: Praha
Poděkoval: 17 krát
Bylo poděkováno: 43 krát
Kontaktovat uživatele:

Re: Půdorys, výkresy, střílna zbraně G, rozměry pro model 1/48

Příspěvekod gaskin » 05.zář 2009 19:29

Latest post of the previous page:

Střílna G - Pamětní spis o čs. stálém opevnění - E.Stehlík, edice Pevnosti, strana 151

jinak nechci tu kázat, ale možná by neškodilo poprosit, když už něco chci
Zdeněk Hanáček
Příspěvky: 178
Registrován: 05.srp 2006 20:11
Jméno a příjmení: Zdeněk Hanáček
Bydliště: Veselí nad Moravou
Poděkoval: 4 krát
Bylo poděkováno: 12 krát
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Zdeněk Hanáček » 05.zář 2009 19:51

Nechci Vám do toho moc keceat, neb v těžkotonážním prostoru se zase až tak neorientuju, ale pokud mě paměť naklame, tak MO-S-31 žádnou minometnou střílnou nedisponuje. K čemu pak potřebujete výkres ke střílně G?
To bude nějaký sci-fi model?
Mimochodem tvrz bouda se také píše s velkým "B"...
Uživatelský avatar
Petr K.
Příspěvky: 109
Registrován: 19.led 2008 11:53
Jméno a příjmení: Petr Kozel
Objekt: X.a/15/C
Bydliště: Bída
Poděkoval: 2 krát
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Petr K. » 05.zář 2009 20:06

Protože kolega prý bude raději dělat na K-S 14...
Zdeněk Hanáček
Příspěvky: 178
Registrován: 05.srp 2006 20:11
Jméno a příjmení: Zdeněk Hanáček
Bydliště: Veselí nad Moravou
Poděkoval: 4 krát
Bylo poděkováno: 12 krát
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Zdeněk Hanáček » 06.zář 2009 08:20

Aha, tak to zde zmíněno nebylo...
Uživatelský avatar
mawerick
Příspěvky: 68
Registrován: 01.zář 2009 23:05
Jméno a příjmení: Tomáš Svoboda
Bydliště: Slušovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod mawerick » 06.zář 2009 09:10

zdravím, mělo by se jednat o střílnu zbraně G která je umístěná na objektu K-S-14 cihelna...rozhodl jsem se nakonec pro K-S-14 je pro mě atraktivnější jako pro modeláře, sice víc zbraní víc práce ale to já rád... takže bych Vás všechny moc poprosil pokud někdo vlastníte rozměry střílny G nebo pro dvojče kulometů moc by mě to pomohlo, kdyžtak pošlete na mail.
Michal Varyš
Příspěvky: 384
Registrován: 10.srp 2007 20:17
Bydliště: Opava
Poděkoval: 57 krát
Bylo poděkováno: 19 krát

Příspěvekod Michal Varyš » 06.zář 2009 11:54

mawerick píše:zdravím, mělo by se jednat o střílnu zbraně G která je umístěná na objektu K-S-14 cihelna...rozhodl jsem se nakonec pro K-S-14 je pro mě atraktivnější jako pro modeláře, sice víc zbraní víc práce ale to já rád... takže bych Vás všechny moc poprosil pokud někdo vlastníte rozměry střílny G nebo pro dvojče kulometů moc by mě to pomohlo, kdyžtak pošlete na mail.

Pokud budete dělat K-S 14 , tak si určitě pořiďte knihu " K-S 14 Pevnost a člověk v zrcadle dějin ". Jsou tam nejen výkresy tohoto objektu, ale také řezy střílen...
Uživatelský avatar
mawerick
Příspěvky: 68
Registrován: 01.zář 2009 23:05
Jméno a příjmení: Tomáš Svoboda
Bydliště: Slušovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod mawerick » 06.zář 2009 12:02

jo už sem si ji objednal i s knihou o 4cm PTK vz.36 bez toho se to nedá..
gaskin
Příspěvky: 311
Registrován: 03.čer 2009 18:25
Jméno a příjmení: Petr Cihelka
Bydliště: Praha
Poděkoval: 17 krát
Bylo poděkováno: 43 krát
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod gaskin » 07.zář 2009 10:37

Tahle kniha je sice velmi dobrá, výkres střílny zbraně M však nejde použít, protože zobrazená má jinou depresi než střílna ve skutečnosti použitá. Pošlu ti výkres správné střílny, jen mi řekni, v jakém měřítku to tedy nakonec bude
Uživatelský avatar
mawerick
Příspěvky: 68
Registrován: 01.zář 2009 23:05
Jméno a příjmení: Tomáš Svoboda
Bydliště: Slušovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod mawerick » 07.zář 2009 12:50

zdravím, budu to dělat v měřítku 1:48...kdyžtak pošli prosím tě na email svoboda.tomas.1@seznam.cz
Uživatelský avatar
mawerick
Příspěvky: 68
Registrován: 01.zář 2009 23:05
Jméno a příjmení: Tomáš Svoboda
Bydliště: Slušovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod mawerick » 11.zář 2009 18:38

zdravím, došli mi knížky K-S-14 pevnost a člověk v zrcadle dějin a 4cm pevnostní kanon...v te knížce o K-S 14 je na straně 18(pro ty kteří tu knížku taky mají) půdorys horního patra....pro mě smůla že tam nejsou uvedené rozměry...nevíte kolik je asi tak měřítko toho půdorysu? nebo jak to mám oskenovat a upravit abych to měl v měřítku 1:48? díky předem
Uživatelský avatar
mawerick
Příspěvky: 68
Registrován: 01.zář 2009 23:05
Jméno a příjmení: Tomáš Svoboda
Bydliště: Slušovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod mawerick » 11.zář 2009 21:33

hej tak já už opravdu nevím, já to vzdávám...ja nevím jak na to...potřebuju prostě půdorys pro měřítko 1:48 ale nevím jak ho mám urobit...potřebuju prostě rozměry celého srubu bez toho to prostě nezačnu bez toho to nejde...zajímavé že ostatní si model TO udělají (nevím jak) načtrnou si pudorys a podle něho to pak staví ale jak to mám postavit já když ani nevím rozměry? co mi pomůže tlouštka stropu a stěn když nevím třeba to jak bude objekt dlouhý? a nechoďte na mě s řečma že si to mám jít někam odměřit...ostatní ty modely taky dělají a bez odměřování! koupil sem si knížky s tím že se dozvím to co potřebuju...no věci se mají tak že sem se nedozvěděl vubec nic... takže já na ten model nejspíš kašlu když nevím ani jak má byt velký... PDT_Armataz_01_19
Hajne
Příspěvky: 275
Registrován: 24.lis 2008 23:03
Jméno a příjmení: Jan Vaníček
Bydliště: Bystřec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Hajne » 11.zář 2009 22:14

mawerick píše:hej tak já už opravdu nevím, já to vzdávám...ja nevím jak na to...potřebuju prostě půdorys pro měřítko 1:48 ale nevím jak ho mám urobit...potřebuju prostě rozměry celého srubu bez toho to prostě nezačnu bez toho to nejde...zajímavé že ostatní si model TO udělají (nevím jak) načtrnou si pudorys a podle něho to pak staví ale jak to mám postavit já když ani nevím rozměry? co mi pomůže tlouštka stropu a stěn když nevím třeba to jak bude objekt dlouhý? a nechoďte na mě s řečma že si to mám jít někam odměřit...ostatní ty modely taky dělají a bez odměřování! koupil sem si knížky s tím že se dozvím to co potřebuju...no věci se mají tak že sem se nedozvěděl vubec nic... takže já na ten model nejspíš kašlu když nevím ani jak má byt velký... PDT_Armataz_01_19


Stačí jen trochu hledat zde na fóru, a nečekat, že mi vše spadne samo do klína...
Např. v sekci Modely opevnění je vlákno s názvem: Poradí mi někdo s výkresy na model To,
kde se řeší několik způsobů převádění půdorysů na určité měřítko pomocí kopírky apod...

Já využívám způsob, kde se lze chytit známých rozměrů, např. tloušťka stěny se střílnami hlavních zbraní u III. odolnosti je 1,25m. Vydělím ji tloušťkou stěny změřenou na nákresu, dle kterého chci stavět. Výsledkem je číslo, udávající, kolikrát je plánek zmenšen. A pak už stačí všechny další rozměry (např. délku místnosti) na nákresu příslušným číslem násobit, a dostanu tak rozměr skutečný, který převedu na požadované měřítko (ve vašem případě 1:48). Je to poměrně spolehlivý způsob, ale měřítko je nutné spočítat z více rozměrů, a výsledky zprůměrovat!!
Uživatelský avatar
mawerick
Příspěvky: 68
Registrován: 01.zář 2009 23:05
Jméno a příjmení: Tomáš Svoboda
Bydliště: Slušovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod mawerick » 12.zář 2009 11:16

jo jenomže já to z tama vůbec nechápu nevím kde mám začít...jim se to řekne přerýsovat ale jak když nevím jak má být co dlouhé? PDT_Armataz_01_29
Jiří Novák
Příspěvky: 2126
Registrován: 26.dub 2012 09:31
Jméno a příjmení: *
Poděkoval: 2 krát
Bylo poděkováno: 19 krát

Příspěvekod Jiří Novák » 12.zář 2009 11:41

mawerick píše:zdravím, došli mi knížky K-S-14 pevnost a člověk v zrcadle dějin a 4cm pevnostní kanon...v te knížce o K-S 14 je na straně 18(pro ty kteří tu knížku taky mají) půdorys horního patra....pro mě smůla že tam nejsou uvedené rozměry...nevíte kolik je asi tak měřítko toho půdorysu? nebo jak to mám oskenovat a upravit abych to měl v měřítku 1:48? díky předem

Délka srubu K-14 je 29,66 m (původně 29,70 m). Jestli dobře čtu na začátku, pak se chystáte provádět model otevřený bez střechy z řadou detailů v příslušných sekcích objektu. V tomto případě pozor (!), protože uspořádání místností je ve vámi zakoupené publikaci špatně. Podle výkresu L.74. a tabulkového seznamu byly totiž některé prostory v objektu 29. března 1938 přeházeny, takže například proviant "P" najdeme v místě původně plánované místnosti velitele "SV".
V.Pokorný
Příspěvky: 390
Registrován: 20.lis 2004 21:02
Jméno a příjmení: Václav Pokorný
Objekt: N-S 86 Havlíček
Bydliště: Náchod
Bylo poděkováno: 2 krát
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod V.Pokorný » 12.zář 2009 12:11

mawerick píše:jo jenomže já to z tama vůbec nechápu nevím kde mám začít...jim se to řekne přerýsovat ale jak když nevím jak má být co dlouhé? PDT_Armataz_01_29


Napíšu to hodně zjednodušeně : Máš výkres, kde znáš například tloušťku stropu objektu III. odolnosti 250cm. Vezmeš si posuvku,nebo pravitko a změříš si tu tlouštku stromu na výkrese. Vyjde ti například míra 2,5cm. Když si vyděliš 250cm:2,5cm=100 . Tim zjistíš, že výkres máš v měřítku 1:100 . Pak si změříš kupříkladu už na vykrese místnost o neznamé delce, vyjde ti např. 5cm a vynasobiš 100. Vyjde ti 5m. No a pak už všechno budeš dělit měřitkem v jakém to dělaš.

Míry jsem vzal hodně zjednodušeně, aby to na tom bylo pěkně vidět. V realu ti vyjde měřitko třeba 1:213,5 , podle toho jak velky budeš mit vykres.

Ok??? Pokud tohle nezvladneš, tak napišu stejně jako ostatní - dojeď si přeměřit objekt.
Uživatelský avatar
mawerick
Příspěvky: 68
Registrován: 01.zář 2009 23:05
Jméno a příjmení: Tomáš Svoboda
Bydliště: Slušovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod mawerick » 12.zář 2009 16:04

to je sice krásné vysvětlení chápu to ale má to háček ja to potřebuju co nejblíž k měřítku 1:48 a já si tak velký výkres nevytisknu jak to mám tedy v takovém případě udělat...?

Zpět na „Modely opevnění (novinky, rady, otázky aj.)“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 131 hostů