Opevnění v Google Earth 3D

3D modely objektů opevnění, databáze komponent

Moderátor: BLooDiK

Uživatelský avatar
Johnie Hopper
Příspěvky: 480
Registrován: 26.kvě 2009 08:01
Jméno a příjmení: Jan Vyskočil
Poděkoval: 1 krát
Bylo poděkováno: 20 krát

Re: Opevnění v Google Earth 3D

Příspěvekod Johnie Hopper » 30.bře 2015 13:40

Latest post of the previous page:

ČSA 1938 mód pro ARMA III

tak LO novějšího typu pro dotčené území mapy Králíky jsou hotové. Hrubé stavby jednotlivých TO rovněž, povrchy tvrzí rovněž.
Teď se pomalu dám na došperkování TO do stavu ke dni mobilizace v roce 1938 (myslím tím všechny ty přístavky, nástavky, provizoria, stříšky apod., které můžeme vidět na jednotlivých historických fotkách u objektů.
Přikládám snímeček, jak ta malá šepleť (myšleno všechny typy a atypy LO) pro toto území vypadá, když se to naháže vedle sebe...

Snímečky z dalšího průběhu prací budu snad dále přikládat.
Přílohy
LO ARMA.JPG
Uživatelský avatar
Johnie Hopper
Příspěvky: 480
Registrován: 26.kvě 2009 08:01
Jméno a příjmení: Jan Vyskočil
Poděkoval: 1 krát
Bylo poděkováno: 20 krát

Příspěvekod Johnie Hopper » 13.dub 2015 09:40

ČSA 1938 mód pro ARMA III

Tak zase jeden obrázek bokem. Rádi bychom ve hře měli rovněž spoustu charakteristických objektů. Toto by mohl být jeden z nich. Jen se zeptám - nemá někdo k dispozici historickou fotku tohoto objektu na okresní cestě Králíky - Mittewalde, případně jakékoliv jiné další historické fotky (především s objekty civilními) z daného území (tzn. Králíky, všechny Lipky, Boříkovice atd.)?

Děkuji

Honza V.
Přílohy
Celnice Dolní Lipka.JPG
Uživatelský avatar
Johnie Hopper
Příspěvky: 480
Registrován: 26.kvě 2009 08:01
Jméno a příjmení: Jan Vyskočil
Poděkoval: 1 krát
Bylo poděkováno: 20 krát

Příspěvekod Johnie Hopper » 27.lis 2017 15:39

Fíííha, tady to dva a půl roku spalo? Teda ne že by spala tvorba modelů, jen těch příspěvků sem bylo 0. V mezidobí vzniklo spousta modelů pro ARMA III a jiné projekty. Rovněž jsem pokročil s modely linie StM a postupně sem tam oprašuji starší 3D modely, ke kterým se mi díky dobrým duším daří po čase získávat lepší podklady. Zde je jeden z nich (celkem lehká hádanka), který vznikl znovu jen díky vrstevnicovému výkresu střechy od Honzy Z.
Nevím od Bloodíka, jak je to vlastně se současným zobrazováním 3D modelů a případnými možnostmi, ale vzhledem k tomu, že i samotný Sketchup přestal nabízet možnost importu terénu dle Google Earth (a to jsou oba produkty Google), vidím to ne moc růžově...
Přílohy
01.JPG
02.JPG
03.JPG
Jiří Novák
Příspěvky: 2113
Registrován: 26.dub 2012 09:31
Jméno a příjmení: *
Poděkoval: 2 krát
Bylo poděkováno: 19 krát

Příspěvekod Jiří Novák » 27.lis 2017 17:59

Johnie Hopper píše:ČSA 1938 mód pro ARMA III

Tak zase jeden obrázek bokem. Rádi bychom ve hře měli rovněž spoustu charakteristických objektů. Toto by mohl být jeden z nich. Jen se zeptám - nemá někdo k dispozici historickou fotku tohoto objektu na okresní cestě Králíky - Mittewalde, případně jakékoliv jiné další historické fotky (především s objekty civilními) z daného území (tzn. Králíky, všechny Lipky, Boříkovice atd.)?

Děkuji

Honza V.


Takto v žádném případě, správně viz detail v příloze...
Přílohy
zz.jpg
zz.jpg (63.46 KiB) Zobrazeno 6967 x
zz.jpg
zz.jpg (63.46 KiB) Zobrazeno 6967 x
Uživatelský avatar
Johnie Hopper
Příspěvky: 480
Registrován: 26.kvě 2009 08:01
Jméno a příjmení: Jan Vyskočil
Poděkoval: 1 krát
Bylo poděkováno: 20 krát

Příspěvekod Johnie Hopper » 28.lis 2017 08:09

No ten obrázek původního modelu je přeci jen dva roky stár a mezitím jsem se dostal i k jedné fotografii a knize o ZZ, takže takto teď vypadá aktuální stav:
Přílohy
Výstřižek.JPG
Uživatelský avatar
Johnie Hopper
Příspěvky: 480
Registrován: 26.kvě 2009 08:01
Jméno a příjmení: Jan Vyskočil
Poděkoval: 1 krát
Bylo poděkováno: 20 krát

Příspěvekod Johnie Hopper » 28.lis 2017 10:59

Střecha tohoto nádherného tvrzového kousku mi dala zatím zabrat asi nejvíc ze všech a bez poskytnutého vrstevnicového výkresu by nemohla takto vzniknout, neboť její dnešní stav jest značně žalostným.
Přílohy
01.JPG
02.JPG
03.JPG
04.JPG
05.JPG
06.JPG
Uživatelský avatar
(ossack
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 4172
Registrován: 12.zář 2003 15:44
Jméno a příjmení: Honza Nízký
Objekt: R-S 72
Bydliště: Praha
Poděkoval: 63 krát
Bylo poděkováno: 48 krát
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod (ossack » 28.lis 2017 19:11

Tak tohle je ovšem velká krása... škoda ho, že dopadl jak dopadl. Jeden z nejzajímavějších objektů co snad byly postaveny.
Uživatelský avatar
Fido94
Příspěvky: 29
Registrován: 21.úno 2015 18:26
Jméno a příjmení: Filip Dvorský
Bydliště: Náchod - Běloves
Poděkoval: 6 krát
Bylo poděkováno: 1 krát

Příspěvekod Fido94 » 28.lis 2017 19:22

Paráda! Takhle ve 3D jsem si ho nikdy nedokázal představit. Super práce, škoda že dopadl, tak jak dopadl... Jako celá tvrz Adam...
Jiří Novák
Příspěvky: 2113
Registrován: 26.dub 2012 09:31
Jméno a příjmení: *
Poděkoval: 2 krát
Bylo poděkováno: 19 krát

Příspěvekod Jiří Novák » 28.lis 2017 20:11

Johnie Hopper píše:No ten obrázek původního modelu je přeci jen dva roky stár a mezitím jsem se dostal i k jedné fotografii a knize o ZZ, takže takto teď vypadá aktuální stav:

Pravda, ani jsem si nevšiml, že oba příspěvky dělí takový dlouhý čas PDT_Armataz_01_01
Jinak pěkná práce!
Uživatelský avatar
Johnie Hopper
Příspěvky: 480
Registrován: 26.kvě 2009 08:01
Jméno a příjmení: Jan Vyskočil
Poděkoval: 1 krát
Bylo poděkováno: 20 krát

Příspěvekod Johnie Hopper » 01.pro 2017 14:32

Přidávám obrázky na model dalšího kousku. Tenhle mi vždy vrtal hlavou (spolu ještě s pár dalšími, ale taky na ně dojde :-) ), jak je ta střecha vyřešena při takové vertikální a horizontální členitosti podlaží. V tomto případě si to konstruktéři trochu zjednodušili a provedli zde v podstatě jedinou lomovou hranu.
A já si až teď všiml jedné resp. dvou chyby v podzemí.... :-( ... napravím ....
Přílohy
01.JPG
02.JPG
03.JPG
04.JPG
05.JPG
Uživatelský avatar
Johnie Hopper
Příspěvky: 480
Registrován: 26.kvě 2009 08:01
Jméno a příjmení: Jan Vyskočil
Poděkoval: 1 krát
Bylo poděkováno: 20 krát

Příspěvekod Johnie Hopper » 13.pro 2017 14:42

Asi tomu budu říkat modely III. generace. Je to tak trochu masochismus, ale když už má jeden k dispozici vrstevnicový výkres střechy objektu, tak proč toho nevyužít. Konečně se mi udělalo jasno, jak je ta střecha vlastně řešena.
Bohužel z výkresu není úplně zřejmé provedení "ohrádky" kolem kopule. Něco se dá odhadnout z oné historické fotky s ležícím klučinou na temeni JAM, ale přesně moc netuším.
Každopádně to dle mého nevypadá zle :-)

P.S. IV. generace bude s plně vybaveným a vystrojeným interiérem včetně lafet a zbraní :-D, ale to si nechám až tak na důchod...
Přílohy
01.PNG
02.PNG
03.PNG
04.PNG
05.PNG
06.PNG
07.PNG
Uživatelský avatar
(ossack
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 4172
Registrován: 12.zář 2003 15:44
Jméno a příjmení: Honza Nízký
Objekt: R-S 72
Bydliště: Praha
Poděkoval: 63 krát
Bylo poděkováno: 48 krát
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod (ossack » 13.pro 2017 18:07

To je jeden krasavec za druhým... no ještě jsme původní ideu nezavrhli bez ohledu na to, že někdo něco vypnul. Stále věříme, že to vyjde!
Uživatelský avatar
BLooDiK
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 857
Registrován: 11.zář 2003 14:54
Jméno a příjmení: Michal Hrdlička
Objekt: opevneni.cz
Bydliště: Praha
Poděkoval: 16 krát
Bylo poděkováno: 11 krát
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod BLooDiK » 14.pro 2017 09:30

Johnie Hopper píše:Nevím od Bloodíka, jak je to vlastně se současným zobrazováním 3D modelů a případnými možnostmi, ale vzhledem k tomu, že i samotný Sketchup přestal nabízet možnost importu terénu dle Google Earth (a to jsou oba produkty Google), vidím to ne moc růžově...

Cau Honzo. S ohledem na vyse uvedene mam jednoduchy dotaz. Umoznuje SketchUp (nebo v cem delas modely) export do formatu glTF?
Mam tady neco rozdelane (abych znovuvzkrisil modely v DB (a mozna take 3D mapu)), ale pozadavek tam je na modely ve formatu glTF. Nasel jsem nejaky konvertor DAE->glTF, ale neni uplne funkcni, takze pokud by tvuj program primo podporoval export do glTF, bylo by to optimalni.
Dik
Uživatelský avatar
Johnie Hopper
Příspěvky: 480
Registrován: 26.kvě 2009 08:01
Jméno a příjmení: Jan Vyskočil
Poděkoval: 1 krát
Bylo poděkováno: 20 krát

Příspěvekod Johnie Hopper » 14.pro 2017 12:24

Ahoj Michale,

jsem rád, že naše společná věc neusnula. Našel jsem pro Sketchup export plugin pro export do *.gltf. Posílám na tvůj mail ...@opevneni.cz pokus na zkoušku (plugin umožňuje 3 verze exportu, tak vyber tu nejvhodnější) jestli se s tím dá pracovat.

Honza
Uživatelský avatar
Johnie Hopper
Příspěvky: 480
Registrován: 26.kvě 2009 08:01
Jméno a příjmení: Jan Vyskočil
Poděkoval: 1 krát
Bylo poděkováno: 20 krát

Příspěvekod Johnie Hopper » 20.pro 2017 10:42

Tak asi poslední předvánoční podívaná. Opět děkuji Honzovi Z. Tentokrát jsem nezapomněl ani na ocásky :-)
Přílohy
01.PNG
02.PNG
03.PNG
04.PNG
05.PNG
06.PNG
07.PNG
Uživatelský avatar
Johnie Hopper
Příspěvky: 480
Registrován: 26.kvě 2009 08:01
Jméno a příjmení: Jan Vyskočil
Poděkoval: 1 krát
Bylo poděkováno: 20 krát

Příspěvekod Johnie Hopper » 29.led 2018 10:56

Tak konečně jsem se, díky Honzovi Z., dostal k výkresům (číselně) prvních srubů v podúseku Červený Potok. Jak je vidět, občas si páni kresliči hráli i s ladnými křivkami :-).
Špatná zpráva pro tým ARMA 1938 - budu tedy předělávat minimálně střechy srubů od S-2 až k Horce (zatím) :-(.
Přílohy
01.JPG
02.JPG
03.JPG

Zpět na „3D modely“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti