Drobné opravy v databázi

Vše co se týká serverů Opevneni.cz ...

Moderátor: BLooDiK

Uživatelský avatar
Tulda
Příspěvky: 1405
Registrován: 15.lis 2007 11:28
Jméno a příjmení: Otakar Jirků
Bydliště: HK
Poděkoval: 42 krát
Bylo poděkováno: 65 krát

Re: Drobné opravy v databázi

Příspěvekod Tulda » 27.srp 2009 15:11

Latest post of the previous page:

hraničář píše:Oto, Horka dříve nebyla Berghohe ale Berghöhe.


Chtěl jsem ti jen nechat větší prostor k argumentaci - sic zatím stála má lenost hledat v klávesnici přehlásku.
Uživatelský avatar
(ossack
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 4240
Registrován: 12.zář 2003 15:44
Jméno a příjmení: Honza Nízký
Objekt: R-S 72
Bydliště: Praha
Poděkoval: 67 krát
Bylo poděkováno: 52 krát
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod (ossack » 27.srp 2009 15:18

hraničář píše:Oto, Horka dříve nebyla Berghohe ale Berghöhe.

Mám sic dojem, že Otci šlo v označení úseků o upřesnění těm kteří se v kraji příliš nepohybují. Pokud se mýlím bylo dle mého soudu přesnější úseky označit skutečnými názvy, t. j. v případě Horky tím, který naznačil lotr z Trutnova, příslušnou číslovkou v označení ŽSV. Jmenné názvy podúseků (ve spojitosti se stavbou) jsem často v pramenech nezažil.... S případným přepisem je však spojeno též nemálo práce, takže raději mlčím než se (oss na mne rozhněvá... PDT_Armataz_01_08

P.S.: pro Šipku, jak vidno ještě jsem nepřesvědčil všechny ale ta doba jistě brzy nastane...

Chlapi mě je to fakt jedno, tohle mě nezabije. Jde mi o pokud možno správné názvy, budou li s nimi odborníci souhlasiti.
Sice to asi bude trochu mást veřejnost, ale kdo na takovýhle web vleze, předpokládá se, že o bunkrech už něco ví, tak to vedeme spíše tou techničtější stránkou věci.
Pokud to tedy mám přepsat na něco jiného, dejte vědět, přepíšu, ale nejde v tuto chvíli přepsat na nějaká čísla atp. Zkrátka jen názvy.
Když něčemu nerozumím a vím, že jsou poblíž odborníci, rád se nechám poučit :) Toliko tedy k mé hbitosti při přejmenovávání. A nechytejte mě za slovo. :)
Uživatelský avatar
MASH
Příspěvky: 630
Registrován: 20.zář 2003 06:09
Jméno a příjmení: Jiří Kratochvíl
Objekt: T-S 63 U potoka
Bydliště: Libeč u Trutnova
Poděkoval: 6 krát
Bylo poděkováno: 9 krát
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod MASH » 27.srp 2009 16:28

Tulda píše:... přitom Stachelberg necháte Stachelbergem, když se časem přejmenoval na Babí...

Tak to jako nikdo neslyšel a nečetl... PDT_Armataz_01_12

hraničář píše:… v případě Horky tím, který naznačil lotr z Trutnova, příslušnou číslovkou v označení ŽSV. Jmenné názvy podúseků (ve spojitosti se stavbou) jsem často v pramenech nezažil....

Tak na to jsem narážel. Díky. PDT_Armataz_01_01

A pozor, Hůrka -> Horka a Stachelberg -> Ježová Hora není totéž. Horka, Berghöhe, Stachelberg a Ježová Hora jsou po jistou dobu užívané oficiální názvy. Babí a Hůrka jsou také užívané, ale neoficiální…
Michal Varyš
Příspěvky: 393
Registrován: 10.srp 2007 20:17
Bydliště: Opava
Poděkoval: 60 krát
Bylo poděkováno: 23 krát

Příspěvekod Michal Varyš » 27.srp 2009 17:34

pavel.ct píše:
(ossack píše:
Michal Varyš píše:Na poslední přidané fotografii na kartu R-S 59 - ID 17342 je objekt R-S 60.
Na dvou ze tří posledních exteriérových fotografií R-S 73 jsou interiéry.
Pak bych měl spíše dotaz pro znalejší, neměl být R-S 91 připojen kromě KS 5523 a R-S 90/II také na R-S 90/I ? PDT_Armataz_01_16

Fotky upraveny, přesunuty.
Co s KS tedy nakonec?


Na mapě z r. 1937 je objekt R-S 91 napojen na obě 90ky. R-S 91 napojen na KS 5523 a R-S 90/I napojen na KS 5522.



Honzo, nejspíše se ty tři připojení do té malé kolonky u R-S 91 nevešly PDT_Armataz_01_02 ,kolonka je jen na dvě připojení. U R-S 90/I je připojení na R-S 91, ale opačně z R-S 91 na R-S 90/I už ne. Takže odhaduji,že Vám při tvorbě stránek nezbylo u R-S 91 třetí místo pro připojení 90/I. To jsem to zamotal...snad se v tom někdo vyzná.
Uživatelský avatar
(ossack
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 4240
Registrován: 12.zář 2003 15:44
Jméno a příjmení: Honza Nízký
Objekt: R-S 72
Bydliště: Praha
Poděkoval: 67 krát
Bylo poděkováno: 52 krát
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod (ossack » 28.srp 2009 08:17

Michal Varyš píše:Honzo, nejspíše se ty tři připojení do té malé kolonky u R-S 91 nevešly PDT_Armataz_01_02 ,kolonka je jen na dvě připojení. U R-S 90/I je připojení na R-S 91, ale opačně z R-S 91 na R-S 90/I už ne. Takže odhaduji,že Vám při tvorbě stránek nezbylo u R-S 91 třetí místo pro připojení 90/I. To jsem to zamotal...snad se v tom někdo vyzná.

Tak tohle nedokážu v tuto chvíli říct, nicméně jakmile budu mít po víkendu čas a BlooDiK se bude nudit, tak na to mrkneme.
Mě šlo primárně o to, zda onu informaci o propojení můžeme potvrdit z více zdrojů resp. nějaký zdroj uvést. To se stalo, takže my už se postaráme o zbytek :)
Díky moc!
Uživatelský avatar
hraničář
Příspěvky: 1656
Registrován: 08.zář 2004 17:46
Jméno a příjmení: Martin Říha
Bydliště: všudezdejší
Poděkoval: 4 krát
Bylo poděkováno: 19 krát
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod hraničář » 28.srp 2009 14:16

(ossack píše:
hraničář píše:Oto, Horka dříve nebyla Berghohe ale Berghöhe.

Mám sic dojem, že Otci šlo v označení úseků o upřesnění těm kteří se v kraji příliš nepohybují. Pokud se mýlím bylo dle mého soudu přesnější úseky označit skutečnými názvy, t. j. v případě Horky tím, který naznačil lotr z Trutnova, příslušnou číslovkou v označení ŽSV. Jmenné názvy podúseků (ve spojitosti se stavbou) jsem často v pramenech nezažil.... S případným přepisem je však spojeno též nemálo práce, takže raději mlčím než se (oss na mne rozhněvá... PDT_Armataz_01_08

P.S.: pro Šipku, jak vidno ještě jsem nepřesvědčil všechny ale ta doba jistě brzy nastane...

Chlapi mě je to fakt jedno, tohle mě nezabije. Jde mi o pokud možno správné názvy, budou li s nimi odborníci souhlasiti.
Sice to asi bude trochu mást veřejnost, ale kdo na takovýhle web vleze, předpokládá se, že o bunkrech už něco ví, tak to vedeme spíše tou techničtější stránkou věci.
Pokud to tedy mám přepsat na něco jiného, dejte vědět, přepíšu, ale nejde v tuto chvíli přepsat na nějaká čísla atp. Zkrátka jen názvy.
Když něčemu nerozumím a vím, že jsou poblíž odborníci, rád se nechám poučit :) Toliko tedy k mé hbitosti při přejmenovávání. A nechytejte mě za slovo. :)


za sebe bych navrhoval správné znění dle dokumentů, lépe řečeno razítek; např.: "Podúsek 1". Na tom tvaru se jistě shodnou všichni, protože se jedná o skutečné názvy. Problematické je z mého pohledu označení arabskou/římskou číslicí - oficiální razítko pro Smolkov zní Podúsek V, zatímco např. Adam jest Podúsek 6. Inu, víc hlav víc ví... kdož máte v šupleti další razidla přidejte sa ;)
Uživatelský avatar
MASH
Příspěvky: 630
Registrován: 20.zář 2003 06:09
Jméno a příjmení: Jiří Kratochvíl
Objekt: T-S 63 U potoka
Bydliště: Libeč u Trutnova
Poděkoval: 6 krát
Bylo poděkováno: 9 krát
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod MASH » 28.srp 2009 14:38

U nás (tady konkrétně pro Petříkovice) je razítko:

ŽENIJNÍ SKUPINOVÉ VELITELSTVÍ VI.
1. PODÚSEK.


A podle razítek by se musel označovat podúsek 1a (Slavětín) taky jako 1, páč na všech dokumentech týkajících se Slavětína (které jsem viděl) bylo použito tohle staré razítko. Ono se v podstatě taky o jeden podúsek jednalo. PDT_Armataz_01_01

V psaném textu na stroji jsem viděl označení pro Slavětín:
1. podúsek a/. (včetně tečky za lomítkem)
Uživatelský avatar
hraničář
Příspěvky: 1656
Registrován: 08.zář 2004 17:46
Jméno a příjmení: Martin Říha
Bydliště: všudezdejší
Poděkoval: 4 krát
Bylo poděkováno: 19 krát
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod hraničář » 28.srp 2009 14:47

tož to bude ještě zajímavé, označení s názvem a číslem odpovídá tehdejšímu armádnímu standardu... ale jak vidno, je to podobné jako všade. Tož nezbývá než-li vyčkati nějakého pramene z provenience ŘOP, příp. ŽSV které by stanovilo přesné pořadí, nebo se dohodnout na kompromisu a nebo psát každé tak jak to skutečně bylo... :)
Uživatelský avatar
Johnie Hopper
Příspěvky: 480
Registrován: 26.kvě 2009 08:01
Jméno a příjmení: Jan Vyskočil
Poděkoval: 1 krát
Bylo poděkováno: 20 krát

Příspěvekod Johnie Hopper » 09.zář 2009 06:51

Na základě diskuse ve vláknu Moravská Ostrava - diskuse k oblasti, bych si dovolil požádat o opravu údaje u MO-S 23 ze ZN 2-4 na ZN 3-4.
Uživatelský avatar
(ossack
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 4240
Registrován: 12.zář 2003 15:44
Jméno a příjmení: Honza Nízký
Objekt: R-S 72
Bydliště: Praha
Poděkoval: 67 krát
Bylo poděkováno: 52 krát
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod (ossack » 09.zář 2009 08:19

Johnie Hopper píše:Na základě diskuse ve vláknu Moravská Ostrava - diskuse k oblasti, bych si dovolil požádat o opravu údaje u MO-S 23 ze ZN 2-4 na ZN 3-4.

Opraveno. Díky.
Zdeněk Hanáček
Příspěvky: 178
Registrován: 05.srp 2006 20:11
Jméno a příjmení: Zdeněk Hanáček
Bydliště: Veselí nad Moravou
Poděkoval: 4 krát
Bylo poděkováno: 12 krát
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Zdeněk Hanáček » 23.zář 2009 08:41

Zdravím, kolegové.
Nejsem kovaný těžkotonážník, ale chybí mi zde jedna malá (velká?) věc. A to na kartě objektu - kolonka "stavební firma".
Sice zařazení do stavebního úseku zde je, ale... stejně musím šáhnout po literatuře a podívat se, kdo co stavil...
Pokud jsem ji ale přehlédl, tak jsem patrně slepý. PDT_Armataz_01_23
Berte to případně jako můj návrh na vylepšení.
Zdeněk Hanáček
Příspěvky: 178
Registrován: 05.srp 2006 20:11
Jméno a příjmení: Zdeněk Hanáček
Bydliště: Veselí nad Moravou
Poděkoval: 4 krát
Bylo poděkováno: 12 krát
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Zdeněk Hanáček » 29.zář 2009 22:16

U objektu R-H-S-79 chybí v datu betonáže rok. "5.-9.10./15.-22.11.3"
Uživatelský avatar
(ossack
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 4240
Registrován: 12.zář 2003 15:44
Jméno a příjmení: Honza Nízký
Objekt: R-S 72
Bydliště: Praha
Poděkoval: 67 krát
Bylo poděkováno: 52 krát
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod (ossack » 30.zář 2009 07:47

Zdeněk Hanáček píše:U objektu R-H-S-79 chybí v datu betonáže rok. "5.-9.10./15.-22.11.3"

On tam rok byl, jen pole je bohužel moc krátké na tak dlouhý text. Nějak jsem to upravil, sic na úkor správného psaní dat, ale lepší asi fakta v tomto případě.

Díky
Uživatelský avatar
(ossack
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 4240
Registrován: 12.zář 2003 15:44
Jméno a příjmení: Honza Nízký
Objekt: R-S 72
Bydliště: Praha
Poděkoval: 67 krát
Bylo poděkováno: 52 krát
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod (ossack » 30.zář 2009 07:48

Zdeněk Hanáček píše:Zdravím, kolegové.
Nejsem kovaný těžkotonážník, ale chybí mi zde jedna malá (velká?) věc. A to na kartě objektu - kolonka "stavební firma".
Sice zařazení do stavebního úseku zde je, ale... stejně musím šáhnout po literatuře a podívat se, kdo co stavil...
Pokud jsem ji ale přehlédl, tak jsem patrně slepý. PDT_Armataz_01_23
Berte to případně jako můj návrh na vylepšení.

Probereme, zda by to šlo nějak bezbolestně doplnit, aniž by to rozhodilo stávající tabulku :)

Díky
Uživatelský avatar
BLooDiK
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 857
Registrován: 11.zář 2003 14:54
Jméno a příjmení: Michal Hrdlička
Objekt: opevneni.cz
Bydliště: Praha
Poděkoval: 16 krát
Bylo poděkováno: 11 krát
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod BLooDiK » 30.zář 2009 19:57

(ossack píše:Probereme, zda by to šlo nějak bezbolestně doplnit, aniž by to rozhodilo stávající tabulku :)Díky

No nevim ... myslim, ze toto resime s "O.M.S.-kou" uz nejmene 3 roky ... nevim, zda to nastolovat znovu ... PDT_Armataz_01_01
Uživatelský avatar
(ossack
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 4240
Registrován: 12.zář 2003 15:44
Jméno a příjmení: Honza Nízký
Objekt: R-S 72
Bydliště: Praha
Poděkoval: 67 krát
Bylo poděkováno: 52 krát
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod (ossack » 30.zář 2009 21:03

BLooDiK píše:
(ossack píše:Probereme, zda by to šlo nějak bezbolestně doplnit, aniž by to rozhodilo stávající tabulku :)Díky

No nevim ... myslim, ze toto resime s "O.M.S.-kou" uz nejmene 3 roky ... nevim, zda to nastolovat znovu ... PDT_Armataz_01_01

Tak to já si prd pamatuju tím pádem or to řešíte separátně :)

Zpět na „Elektronická Databáze čs. Těžkého Opevnění z let 1935-1938“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti