Opevnění v Google Earth 3D

3D modely objektů opevnění, databáze komponent

Moderátor: BLooDiK

Uživatelský avatar
Tondr
Příspěvky: 337
Registrován: 13.zář 2006 22:56
Jméno a příjmení: Luděk Tondr
Kontaktovat uživatele:

Re: Opevnění v Google Earth 3D

Příspěvekod Tondr » 24.lis 2010 14:33

Latest post of the previous page:

...no však Gagarin byl přeci taky pilot...

A k čemu tam ten kůl doopravdy byl ?
Na obrázku to má tak 12-15 metrů. To nemohlo být na elektrické vedení. A jako stožár na vlajku je to blbost.
Uživatelský avatar
Johnie Hopper
Příspěvky: 480
Registrován: 26.kvě 2009 08:01
Jméno a příjmení: Jan Vyskočil
Poděkoval: 1 krát
Bylo poděkováno: 20 krát

Příspěvekod Johnie Hopper » 29.lis 2010 12:34

Takže ze Smolkova nám zbývá vchoďák, ke kterému jsem se pokusil domodelovat kus přístupové komunikace (kteroužto jako terénní nerovnost GE zahlazuje).
Předem podotýkám, že jsem provizorně musel osadit zvony s vložkami ve výšce pro depresi 1/3. Zvony se správnými vložkami slíbil dodat Rob až bude mít čas a já je pak vyměním.
Všechny Smolkovské objekty už jsou včetně záhozů odeslány Bloodikovi, takže si je brzy budete moci prohlédnout komplet.
H.V.
Přílohy
MO-Sm-S 41 se záhozem.jpg
J.Zetek
Příspěvky: 203
Registrován: 06.dub 2008 12:16
Jméno a příjmení: Jan Zetek
Objekt: Mo S 1
Poděkoval: 3 krát
Bylo poděkováno: 6 krát

Příspěvekod J.Zetek » 29.lis 2010 13:49

Jedná se zde o velmi zajímavou raritu. Pouze u těchto dvou zvonů N s depresí 1:2 , byly všechny střílnové vložky obou depresí 1:2 i 1:3, osazeny v jednotné výšce 630mm od vnitřní strany temene. Tloušťka temene byla (dle výkresu) 250mm, vlastní zvon byl vysoký 3170mm, nástavec 1150mm, smontovaný celek potom 4320mm. Vertikální vzdálenost od podlahy, k patě zvonu činí 328 cm u obou zvonů. Vlastní odlitky zvonů měly ještě tvar vrchlíku v provedení zvonů 1. výrobní serie (viz síla temene 25cm a radius vrchlíku 2270mm), vložky však, byly již vyrobeny dle nových výkresů a od zbývajících ostravských zvonů se tímto odlišují. Snad už je to známá věc, ale možná bude dobré si ji připomenout.
Uživatelský avatar
Johnie Hopper
Příspěvky: 480
Registrován: 26.kvě 2009 08:01
Jméno a příjmení: Jan Vyskočil
Poděkoval: 1 krát
Bylo poděkováno: 20 krát

Příspěvekod Johnie Hopper » 06.pro 2010 13:36

Ačkoli dnes není apríla, mám tu dva kousky, které by se k tomu datu hodily.
Jde čistě o fiktivní sruby, zkonstruované na základě obecných pravidel konstrukce obdobných srubů a informací o těchto srubech známých, tak mne prosím neukamenujte, jen jsem si tak trochu hrál... Nikdo asi stejně na(ne)štěstí neví, jak měly tyhle cvičně/bojové sruby na střelnici ŘOP vypadat.
H.V.
Přílohy
MS.jpg
DOV.jpg
Uživatelský avatar
Tulda
Příspěvky: 1404
Registrován: 15.lis 2007 11:28
Jméno a příjmení: Otakar Jirků
Bydliště: HK
Poděkoval: 42 krát
Bylo poděkováno: 65 krát

Příspěvekod Tulda » 06.pro 2010 16:38

Moc pěkný. Trochu mi to připomíná Kunětický monoblok, ten má ale mnohem mohutnější výzbroj. PDT_Armataz_01_22
Uživatelský avatar
Johnie Hopper
Příspěvky: 480
Registrován: 26.kvě 2009 08:01
Jméno a příjmení: Jan Vyskočil
Poděkoval: 1 krát
Bylo poděkováno: 20 krát

Příspěvekod Johnie Hopper » 07.pro 2010 07:53

No "mohutná" výzbroj měla být v DS, ale ten nějak nemůžu dát dohromady, neboť mám z různých webů nějaké rozporuplné informace (jak už to u zdroje "internet" bývá) :-(
Někde se píše, že rozpětí palebného vějíře dosahovalo 120° což by znamenalo, že vnitřní okraje vějířů pravé i levé kasematy byly rovnoběžné. Současně do toho jiný zdroj uvádí něco o šířce vějíře 70°, což bych chápal jako úhel mezi osami zbraní (s ohledem na cílové prostory popsané jako Zlaté Hory - Heřmanice / Vrbno p. Pradědem a lokalitu umístění DS), pak ale vnitřní okraje vějířů obou kasemat jsou rozevřeny o 10°.
No a to už vůbec nemluvím o tom kam se zvony, výtahy, sklady munice apod. Tenhle oříšek asi nerozlousknu.
Budu se asi zase věnovat něčemu na co mám alespoň nějaké podklady.
Uživatelský avatar
(ossack
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 4189
Registrován: 12.zář 2003 15:44
Jméno a příjmení: Honza Nízký
Objekt: R-S 72
Bydliště: Praha
Poděkoval: 63 krát
Bylo poděkováno: 48 krát
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod (ossack » 07.pro 2010 09:13

Pokud si dobře pamatuju článek v Boingu, nebo FSB, tak cvičná kasemata měla mířit jedním směrem, "ostrá" druhým, takže by odpovídal spíš druhý případ, kdy směr palby byl odlišný. Ale jinak je bohužel fakt, že zbytek namodelovat je více než těžký.
Uživatelský avatar
Joudy
Příspěvky: 94
Registrován: 19.pro 2009 12:16
Jméno a příjmení: Jan Joudal
Objekt: T-S 19 Turov
Bydliště: Broumov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Joudy » 16.pro 2010 23:15

Zdravím, přidávám svou trošku do zdejšího mlýna, povedlo se mi dokončit T19, takže střecha již odpovídá reálu který jsme letos odkryli. Pokud budu mít přes zimu nějaký volný čas, určitě namodeluju nějaký další ten sroubek.
Přílohy
5.JPG
2.JPG
Uživatelský avatar
Rob
Příspěvky: 201
Registrován: 07.led 2008 15:27
Jméno a příjmení: Robert Pohl
Objekt: T-St-S 73
Bydliště: Trutnov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Rob » 02.led 2011 18:45

Tak zase jeden kousek z mého činění...
Kdo to pozná? :?:
Jen vyhlazení v GE je trochu odlišné od reality :D:D:D
Přílohy
T-St-S 73.jpg
Uživatelský avatar
Rostislav Adam
Příspěvky: 269
Registrován: 02.dub 2010 03:53
Jméno a příjmení: Rostislav Adam
Objekt: MJ-S4
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Rostislav Adam » 02.led 2011 22:06

Nevím to jistě, nejsem znalec ( nepoznám kolečko betonu od domíchávače) PDT_Armataz_01_01 . Je mojí ostudou, že jsem tam ještě nebyl, ale typnul bych to na T-St-S 73 Polom Je to dole u obrázku napsáno PDT_Armataz_01_01.
Uživatelský avatar
Rob
Příspěvky: 201
Registrován: 07.led 2008 15:27
Jméno a příjmení: Robert Pohl
Objekt: T-St-S 73
Bydliště: Trutnov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Rob » 02.led 2011 22:20

Rostislav Adam píše:Nevím to jistě, nejsem znalec ( nepoznám kolečko betonu od domíchávače) PDT_Armataz_01_01 . Je mojí ostudou, že jsem tam ještě nebyl, ale typnul bych to na T-St-S 73 Polom Je to dole u obrázku napsáno PDT_Armataz_01_01.


Výborně, jsem rád, že je to aspoň podle popisku poznat... :D :D :D
Uživatelský avatar
Joudy
Příspěvky: 94
Registrován: 19.pro 2009 12:16
Jméno a příjmení: Jan Joudal
Objekt: T-S 19 Turov
Bydliště: Broumov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Joudy » 03.led 2011 10:30

Rob píše:Tak zase jeden kousek z mého činění...
Kdo to pozná? :?:
Jen vyhlazení v GE je trochu odlišné od reality :D:D:D


No paráda:-) Ten Pohled na Královeckej špičák a kopce okolo mi nějak chybí, už je to nějakej čásek co sem to takhle naposled viděl:-)
Uživatelský avatar
Johnie Hopper
Příspěvky: 480
Registrován: 26.kvě 2009 08:01
Jméno a příjmení: Jan Vyskočil
Poděkoval: 1 krát
Bylo poděkováno: 20 krát

Příspěvekod Johnie Hopper » 04.led 2011 07:37

Joudy píše:Zdravím, přidávám svou trošku do zdejšího mlýna, povedlo se mi dokončit T19, takže střecha již odpovídá reálu který jsme letos odkryli. Pokud budu mít přes zimu nějaký volný čas, určitě namodeluju nějaký další ten sroubek.


Paráda, jen bych si dovolil upozornit na použití mých původních, dnes již díky Robovi překonaných, tvarů zvonů a jejich vložek. Doporučuji buďto zde na fóru vyhledat v sekci /3D modely/databáze komponent/ ty správné zvony od Roba, případně jej přímo kontaktovat s prosbou o zaslání (myslím, že už pro mne dělal skoro všechny typy - za což mu patří dík) a na modelu použít ty správné - za ty své staré už se dnes stydím :-).
H.V.
Uživatelský avatar
Rob
Příspěvky: 201
Registrován: 07.led 2008 15:27
Jméno a příjmení: Robert Pohl
Objekt: T-St-S 73
Bydliště: Trutnov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Rob » 04.led 2011 08:08

Johnie Hopper píše:Joudy:Zdravím, přidávám svou trošku do zdejšího mlýna, povedlo se mi dokončit T19, takže střecha již odpovídá reálu který jsme letos odkryli. Pokud budu mít přes zimu nějaký volný čas, určitě namodeluju nějaký další ten sroubek.

Paráda, jen bych si dovolil upozornit na použití mých původních, dnes již díky Robovi překonaných, tvarů zvonů a jejich vložek. Doporučuji buďto zde na fóru vyhledat v sekci /3D modely/databáze komponent/ ty správné zvony od Roba, případně jej přímo kontaktovat s prosbou o zaslání (myslím, že už pro mne dělal skoro všechny typy - za což mu patří dík) a na modelu použít ty správné - za ty své staré už se dnes stydím :-).
H.V.


Už se stalo... poslal jsem je Honzovi mailem...
tady v databázi komponent toho moc není... ale všechny mám u sebe (případně dodělám)... kdyby něco, stačí napsat...
Rob
Uživatelský avatar
Johnie Hopper
Příspěvky: 480
Registrován: 26.kvě 2009 08:01
Jméno a příjmení: Jan Vyskočil
Poděkoval: 1 krát
Bylo poděkováno: 20 krát

Příspěvekod Johnie Hopper » 04.led 2011 10:33

Zaslal jsem Bloodikovi opravenou MO-Sm-S 41 se zvony správného tvaru 1. série (díky p. Zetkovi a Robovi). Nevím jestli poznáte rozdíl (teda až to tam bude), ale takhle je to správně.
H.V.
Uživatelský avatar
Joudy
Příspěvky: 94
Registrován: 19.pro 2009 12:16
Jméno a příjmení: Jan Joudal
Objekt: T-S 19 Turov
Bydliště: Broumov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Joudy » 05.led 2011 08:58

Paráda, jen bych si dovolil upozornit na použití mých původních, dnes již díky Robovi překonaných, tvarů zvonů a jejich vložek. Doporučuji buďto zde na fóru vyhledat v sekci /3D modely/databáze komponent/ ty správné zvony od Roba, případně jej přímo kontaktovat s prosbou o zaslání (myslím, že už pro mne dělal skoro všechny typy - za což mu patří dík) a na modelu použít ty správné - za ty své staré už se dnes stydím :-).
H.V.[/quote]

Jjo nový zvony mám, ale jak jsem psal Robovi, T19 čeká v budoucnu ještě další uprava, jelikož ted sem ji "šil horkou jehlou". Tak jsem je zatim uložil do složky. Jinak případný další objekty budou s robovejma zvonama PDT_Armataz_01_34

Zpět na „3D modely“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 60 hostů