historické králicko

Vše co se týká e-Databáze TP

Moderátoři: (ossack, BLooDiK

xyz
Příspěvky: 18
Registrován: 23.kvě 2011 16:59
Jméno a příjmení: michal křesťan
Poděkoval: 1 krát
Bylo poděkováno: 8 krát

historické králicko

Příspěvekod xyz » 30.pro 2020 08:36

zdravím vás zase po delší době :-)

chtěl jsem vás informovat o založení nových stránek Historické Králicko-jedná se o doménu druhého řádu na webnode
historicke-kralicko.webnode.cz/
K založení těchto stránek jsem se rozhodl ze dvou důvodů
1. vznikla v uplynulých dvou letech nová knížečka o budovách bývalého králického velkostatku-její publikování zde by bylo velmi obtížné, musela by se rozdělit na několik částí kvůli velkému rozsahu-velkému množství budov, které k velkostatku patřily
2. i již známé knížečky o technických památkách dál žijí vlastním životem , především zásluhou mladkovských historiků se podařilo zjístit nové velmi zajímavé informace k mladkovské elektrárně, což by znamenalo vložit sem už x tou aktualizaci navíc zase po částech, což pak značně komplikuje přehlednost a vnáší do věci akorát zmatek

Proto se zdá být výhodnější mít vlastní stránku kde bude možné umísťovat vcelku vždy aktuální verzi daného tématu
Věřím že nově vzniklé historické králicko vám usnadní práci při případné stahování knížeček

Hodně štěstí v novém roce:-)
milos_tar
Příspěvky: 26
Registrován: 01.dub 2012 18:16
Jméno a příjmení: milos_taraska
Poděkoval: 2 krát
Bylo poděkováno: 4 krát

Příspěvekod milos_tar » 31.pro 2020 11:28

Také zdravím,
za mě bezva nápad, rád přispěji svými střípky hlavně ohledně Mladkova.
milos_tar
Příspěvky: 26
Registrován: 01.dub 2012 18:16
Jméno a příjmení: milos_taraska
Poděkoval: 2 krát
Bylo poděkováno: 4 krát

Příspěvekod milos_tar » 05.čer 2024 16:49

Po delší době zdravím příznivce opevnění se zprávou z Mladkova.
6.7. 2024 budeme slavit 670 let od první písemné zmínky. Je připravena řada "atrakcí". Ale píši proto, že budou poprvé v prodeji dvě nové knížky. Tedy jedna staronová - reprint knihy Gudrun Pausewang - Vzpomínám na Rozinkovou louku ( kdo se zajímá o Mladkov, tak ví, oč tu běží). Text je původní, obrazová příloha zcela nová. Druhá kniha se týká počátků Mladkova, tedy od roku 1354 do cca Bílé Hory. Je to spíše pro "fajnšmekry", hlavním posláním je dokázat, že Mladkov založili čeští kolonisté, nikoliv němečtí. Obálky viz příloha.
Ještě mám na srdci jednu věc. A snad i info pro vás. V muzeu v Ústí nad Orlicí se připravuje výstava s netradičně pojatou tématikou čs. opevnění - hlavně počátky budování. Zahájení 20.9. v 16 hodin. Jelikož jsem byl osloven jakožto archivář, žijící kousek pod Adamem, slíbil jsem pomoc a vymyslel jsem si tak trochu nezvyklé téma - "Staveniště Adam", čímž jsem si na sebe upletl bič. Mám k tomu nějaké materiály většinou bohužel nevalné kvality (zase zajímavé jen pro ty "fajnšmekry), ale snažím se sehnat jakékoliv záběry na staveništní "bordýlek", který tam v říjnu 38 byl. Existuje dost obrázků od K43 a K39 a samozřejmě ten špionážní coby pohlednice. Zkoušel jsem hledat v archívu ŘOP, ale buď jsem neměl štěstí, nebo tam nic není.
Obracím se proto na Vás, zda mi může někdo pro uvedené účely nějak pomoci. Jak píši, nejedná se mi o pohledy na opevnění, ale o to co bylo kolem opevnění. A také kdyby byl obrázek stavební techniky firmy Kapsa a Müller - míchačky, drtič štěrku apod. - to by jistě panel s touto tématikou obohatilo. Tak prosím, pokud někdo budete ochotný, můj mail je vám známý.
V příloze příklad toho, co sháním.
Přílohy
KS-39.jpg
P3210017.JPG
Kniha Mezi Orlicemi.JPG
Kniha Rozinka.JPG
Uživatelský avatar
(ossack
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 4202
Registrován: 12.zář 2003 15:44
Jméno a příjmení: Honza Nízký
Objekt: R-S 72
Bydliště: Praha
Poděkoval: 64 krát
Bylo poděkováno: 49 krát
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod (ossack » 05.čer 2024 18:18

Na K&M bych asi doporučil hlavně Stroje na stavbách od Zdeňka Bauera. Tam by něco být určitě mohlo.
https://www.megaknihy.cz/romany-beletri ... iloha.html

Zpět na „Elektronická Databáze Technických památek České Republiky“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host